قیمت رگولاتور بانک خازنی

تلفن شرکت پارس الکترونیک غرب

رگولاتور خازن پارس مت (اصلی شرکتی)

رگولاتور پارس مت (ساخت چین)

برای محاسبه مقدار ظرفیت یک بانک خازن بر حسب kVAR و µF، کافیست مقادیر توان واقعی یا اکتیو بر حسب کیلووات، ضریب توان موجود و ضریب توان هدف "P.F را باید تصحیح کرد" وارد کنید و دکمه "محاسبه" را فشار دهید. نتیجه ظرفیت یک بانک خازن را بر حسب μF و kVAR بدست آورید.  مقدار ولتاژ بر حسب ولت و فرکانس بر حسب هرتز (50 یا 60 هرتز) اختیاری است در صورتی که فقط بخواهید رتبه kVAR بانک خازن را محاسبه کنید. اگر نیاز به محاسبه مقدار بانک خازن در میکروفاراد دارید، باید مقدار شناخته شده فرکانس و ولتاژ را وارد کنید.

این محصول غیر اصلی بوده و  تولید شرکت نمی باشد و شرکت پارس الکترونیک هیچ گونه مسئولیتی در مورد عملکرد این محصول ندارد.


رگولاتور بانک خازنی هوشمند پارس مت چین 12 پله

این محصول غیر اصلی بوده و  تولید شرکت نمی باشد و شرکت پارس الکترونیک هیچ گونه مسئولیتی در مورد عملکرد این محصول ندارد.

رگولاتور بلوک BELUK  آلمان (مونتاژ ایران)

رگولاتور بانک خازن بلوک آلمان مونتاژ ایران BELUK

رگولاتور BELUK 4 پله

(تومان) 12,000,000

رگولاتور بانک خازن بلوک آلمان مونتاژ ایران BELUK

رگولاتور BELUK 6 پله

(تومان) 13,000,000

رگولاتور بانک خازن بلوک آلمان مونتاژ ایران BELUK

رگولاتور BELUK 8 پله

(تومان) 14,000,000

رگولاتور بانک خازن بلوک آلمان مونتاژ ایران BELUK

رگولاتور BELUK 12 پله

(تومان) 15,500,000

هدف نصب رگولاتور بانک خازن چیست؟

یکی از راه های جلوگیری از بارهای توان راکتیو، نصب خازن های اصلاح کننده ضریب توان است. معمولاً مشتریان مسکونی فقط برای توان اکتیو مصرف شده بر حسب کیلو وات ساعت (کیلووات ساعت) شارژ می‌شوند، زیرا تقریباً تمام مقادیر ضریب توان خانگی و تک فاز به دلیل ساخت خازن‌های اصلاح کننده ضریب توان در اکثر لوازم خانگی توسط سازنده، اساساً یکسان هستند.

از طرف دیگر، مشترکین صنعتی که از منابع 3 فاز استفاده می کنند، ضریب توان بسیار متفاوتی دارند و به همین دلیل، شرکت برق ممکن است در صورت کاهش ضریب توان آنها، ضریب برق این مشتریان صنعتی را در نظر بگیرد و جریمه بپردازد. رگولاتور هوشمند بانک خازنی یا کنترل کننده ضریب توان (PFC) واحد کنترل یک سیستم بانک خازن خودکار است. این سوئیچینگ خازن ها را برای رسیدن به هدف تعریف شده توسط کاربر cos ɸ انجام می دهد. با ادغام یک کنترل کننده ضریب توان، امکان بهینه سازی فرآیندها، سرعت بخشیدن به عیب یابی و کاهش هزینه های سیستم های نظارت شده وجود دارد.
رگولاتور بانک خازن هوشمند از یک میکروپروسسور و چند رله شکل گرفته که با اندازه گیری ولتاژ و جریان مدار و ضریب توان بار به صورت هوشمند و به مقدار مورد نیاز خازن به مدار وارد یا خارج می نماید . رگولاتور بانک خازنی اندازه و شکل موج ولتاژ و جریان و اختلاف زمانی آنها را اندازه گرفته و پس از انجام محاسبات لازم، ظرفیت خازنی مورد نیاز را بدست می آورد و ترتیب به مدار آمدن و یا از مدار خارج شدن خازن‌ها در یک بانک خازنی را تعیین می کند و سپس متناسب با بار راکتیو مورد نیاز، فرمان قطع و وصل را به کنتاکتور‌ها صادر می‌کند (در واقع عمل سوئیچ کردن خازن ها توسط کنتاکتورهایی که به وسیله رگولاتور کنترل می شوند، انجام می گیرد). 


توان راکتیو چیست؟

توان راکتیو یا VAR در واقع قدرت نیست، بلکه نشان دهنده حاصلضرب ولت ها و آمپرهایی است که با یکدیگر خارج از فاز هستند. توان راکتیو بخشی از الکتریسیته است که به ایجاد و حفظ میدان های الکتریکی و مغناطیسی مورد نیاز تجهیزات جریان متناوب کمک می کند. مقدار توان راکتیو موجود در یک مدار AC به تغییر فاز یا زاویه فاز بین ولتاژ و جریان بستگی دارد و درست مانند توان اکتیو، توان راکتیو زمانی که "تامین" می شود مثبت و زمانی که "مصرف می شود" منفی است. در مصرف کننده هایی که بین ولتاپ و جریان آنها اختلاف فاز وجود دارد توان دارای دو مقدار مثبت و ومنفی است . به این معنی که مصرف کننده گاهی از شبکه توان می کشد و گاهی به آن توان می دهد . این موضوع سبب ایجاد توان راکتیو می شود . ار آنجایی که در این مصرف کننده ها امکان صفر کردن اختلاف فاز ممکن نیست نتیجه این می شود که توان راکتیو را نیم توان از بین برد .


توان راکتیو توسط اکثر انواع تجهیزات الکتریکی که از میدان مغناطیسی استفاده می کنند، مانند موتورها، ژنراتورها و ترانسفورماتورها استفاده می شود. همچنین لازم است تلفات راکتیو در خطوط انتقال نیروی هوایی تامین شود.


رابطه سه عنصر توان، توان اکتیو، (وات) توان ظاهری، (VA) و توان راکتیو (VAr) در یک مدار AC را می توان با سه ضلع مثلث قائم الزاویه نشان داد. این نمایش مثلث قدرت نامیده می شود

ارسال رایگان

در صورت سفارش مستقیم از شرکت، ارسال کالا برای تهران به صورت رایگان

طول عمر بالا

ثبت هیچ مورد بازگشت و یا مرجوعی کالا در 2 سال، ثمره  بیش از 10 سال تجربه در تولید رگولاتورهای بانک خازنی شرکت پارس الکترونیک می باشد.

پشتیبانی رایگان

کلیه خدمات پشتیبانی و رفع نقص تجهیزات فروخته شده به صورت رایگان انجام خواهد شد.

12 ماه ضمانت عملکرد

کلیه رگولاتورهای شرکت پارس الکترونیک دارای 12 ماه ضمانت عملکرد تعویض و تعمیر قطعات می باشند

مزایای رگولاتور بانک خازنی

بهبود ولتاژ و کاهش تلفات 

ضریب توان کمتر باعث جریان بیشتر برای بار معین می شود. با افزایش جریان خط، افت ولتاژ در هادی افزایش می یابد و در نتیجه ولتاژ کمتری در تجهیزات ایجاد می شود. با بهبود ضریب توان توسط بانک خازنی پارس الکترونیک، افت ولتاژ در هادی کاهش می یابد و ولتاژ تجهیزات را بهبود می بخشد.

اگرچه بازده مالی ناشی از کاهش تلفات هادی به تنهایی برای توجیه نصب خازن ها کافی نیست، اما گاهی اوقات یک مزیت اضافی جذاب است. به خصوص در کارخانه های مسن تر با مدارهای طولانی یا در مزارع برای عملیات آبیاری 

افزایش ظرفیت مدارهای فعلی

تجهیزاتی که توان راکتیو مصرف می‌کنند، جریان راکتیو نیز در خطوط می‌کشند.. نصب بانک خازنی اصلاح کننده ضریب توان در انتهای مدارها و در نزدیکی بارهای القایی، جریان مصرفی  توسط هر مدار را کاهش می دهد. کاهش جریان ناشی از بهبود ضریب توان ممکن است به مدار این امکان را می‌دهد که تجهیزات بیشتری را بتوان به مدار اضافه کرد.، لذا در صورت نیاز به ظرفیت اضافی برای ماشین آلات یا تجهیزات اضافی، در هزینه ارتقاء شبکه توزیع صرفه جویی می کند. علاوه بر این، کاهش جریان جریان تلفات مقاومتی در مدار را کاهش می دهد.

احتناب ازجریمه ضریب توان

اکثر کارخانجات صنعتی از تعداد زیادی موتورهای القایی برای به حرکت درآوردن پمپ ها، نوار نقاله ها و سایر ماشین آلات خود در کارخانه استفاده می کنند. این موتورهای القایی باعث می شوند که ضریب قدرت برای اکثر تاسیسات صنعتی پایین باشد. شرکت های برق معمولا جریمه ای برای ضریب توان پایین (معمولا زیر 0.80 یا 0.85) لحاظ می کنند. برخی نیز ضریب قدرت بالا را تشویق می کنند (برای مثال بالای 0.95). با افزودن رگولاتور هوشمند بانک خازنی و تصحیح ضریب توان، می توانید جریمه ضریب توان را از صورت حساب خود حذف کنید.

کاهش هزینه برق مصرفی

بسیاری از شرکت های برق تعرفه  برق مصرفی را بر اساس ظرفیت مشترک بر حسب کیلووات (KW متر) یا درصدی از ظرفیت کنتور در KVA (KVA متر)، هر کدام که بیشتر باشد محاسبه می کنند.  لذا بهبود ضریب توان از طریق نصب بانک خازنی و رگولاتور هوشمند پارس‌الکترونیک،با حذف برق مصرفی توان ری اکتیو،  میزان مصرف را کاهش می دهد و به کاهش قبض برق شما کمک می کند.

اخذ نمایندگی فروش شهرستان ها

12 ماه ضمانت پس از فروش

راهنمای نصب رگولاتور خازنی

رگولاتور بانک خازن پارس مت هوشمند

مشخصات فنی و مدل ها

مرحله اول : انتخاب ظرفیت رگولاتور بر اساس بانک خازن

از جمله نکات قابل توجه در رگولاتورها تنظیم مربوط به نسبت (C/K) است.

مقدار (C/K) عبارت است از نسبت تبدیل توان اولین پله خازن (C) به نسبت تبدیل ترانسفور ماتور جریان (K) متصل به رگولاتور. لذا پس از مشخص شدن توان راکتیو مورد نیاز باید آن را به نسبت مصارفی که در هر لحظه وارد مدار می شود پله بندی و رگولاتور مناسب با این مجموعه را انتخاب کرد.

نحوه پله بندی خازن ها در مشخصات فنی رگولاتورها ذکر می شود و بطور عمومی به یکی از سه روش زیر و متناسب با رفتار بار راکتیو مصرف کننده انتخاب می شود:

مرحله دوم: توان راکتیو مورد نیاز

در سیستم های شبکه برق، توان راکتیو توانی است که در یک سناریوی جریان متناوب از یک مقصد به سمت شبکه باز می گردد.

در یک سیستم جریان مستقیم، ولتاژ و بار ثابت است و به بیان ساده، جهت انرژی "یک طرفه" است، اما در جریان متناوب، فازهای مختلفی وجود دارد که به عناصر سیستم مانند خازن ها و سلف ها مربوط می شود. .

توان راکتیو "قدرت فانتوم" نیز نامیده می شود زیرا مشخص نیست که کجا می رود. دانش عمومی این است که بارهای راکتیو مانند خازن ها و سلف ها در واقع توان را از بین نمی برند به این معنا که برای تغذیه آنها استفاده نمی شود، اما اندازه گیری ولتاژ و جریان اطراف آنها نشان دهنده این واقعیت است که آنها ولتاژ را کاهش می دهند و جریان می گیرند.

رگولاتور بانک خازن پارس مت هوشمند
نصب رگولاتور هوشمند خازنی

مرحله سوم: محاسبه ظرفیت خازن و پله رگولاتور

برای محاسبه مقدار ظرفیت یک بانک خازن بر حسب kVAR و µF، کافیست مقادیر توان واقعی یا اکتیو بر حسب کیلووات، ضریب توان موجود و ضریب توان هدف "P.F را باید تصحیح کرد" وارد کنید و دکمه "محاسبه" را فشار دهید. نتیجه ظرفیت یک بانک خازن را بر حسب μF و kVAR بدست آورید. مقدار ولتاژ بر حسب ولت و فرکانس بر حسب هرتز (50 یا 60 هرتز) اختیاری است در صورتی که فقط بخواهید رتبه kVAR بانک خازن را محاسبه کنید. اگر نیاز به محاسبه مقدار بانک خازن در میکروفاراد دارید، باید مقدار شناخته شده فرکانس و ولتاژ را وارد کنید.

مرحله چهارم: نصب و تنظیمات رگولاتور هوشمند

خازن های تصحیح ضریب توان را می توان در موتورهای جداگانه، پانل های توزیع، یا روی پانل خدمات اصلی اعمال کرد. خازن های ثابت را می توان در هر سه مکان متصل کرد یا سیستم های خازن خودکار مانند Steelman VAR MANAGER را می توان بر روی پنل خدمات اصلی نصب کرد. خازن‌های ثابت مقادیر دائمی KVAR متصل به سیستم الکتریکی هستند، در حالی که سیستم‌های خازن خودکار میزان KVAR متصل شده را بر اساس سنجش نیازهای کل سیستم الکتریکی تغییر می‌دهند. اگر بارهای کارخانه در طول هر دوره 24 ساعته بسیار متفاوت باشد، خازن های ثابت بزرگ در پانل خدمات اصلی توصیه نمی شود. تصحیح بیش از حد ممکن است منجر به ایجاد مشکلات احتمالی برای خازن ها و تجهیزات متصل شده مجاور شود. در این مورد اصلاح موتور جداگانه یا یک سیستم خازن خودکار بهترین نصب خواهد بود.به منظور تعیین نیازهای کلی KVAR، KW بار نرمال و ضریب توان اصلی باید شناخته شوند. این اطلاعات را معمولاً می توان از قبض برق یا از شرکت برق محلی دریافت کرد

قیمت رگولاتور بانک خازن
قیمت رگولاتور بانک خازن پارس مت هوشمند

مشخصات فنی و مدل ها

مرحله پنچم: مکان قرارگیری دستگاه

مدل استاندارد سيستم اصلاح ضريب توان پارس مت با درجة حفاظتي ip30 بر اساس استاندارد EN 60529 و (در برخی موارد IP54 _ IP42 _ IP20 ) توليد مي شوند و براي كار در اتاق هاي خشك طراحي شده اند . دماي محيط نبايد از 47 درجة سانتيگراد تجاوز كند . دريچه هاي روي محفظه ها براي تهويه در نظر گرفته شده اند و نبايد پوشانده شوند، زيرا مانع گردش آزادانة هوا مي گردد. مدل هاي خاص با درجة حفاظت ip54 يا براي دماي اتاق بيش از 47 درجة سانتيگراد توليد مي شوند يا مانند سيستم هاي چوك دار مجهز به فن و فيلتر هستند . در صورتي كه احتمال ورود هواي داغ به اتاقي كه سيستم در آن نصب شده وجود دارد، بايد از تهوية كافي اتاق اطمينان حاصل گردد. 

فروش رگولاتور خازنی در دیجیکالا