رگولاتور بانک خازنی 6 پله مدل RPF6

پارس الکترونیک غرب  (پارس مت)

 12 ماه ضمانت عملکرد

رگولاتور 6 پله پارس الکترونیک مدل RPF6

قیمت:    (تومان) 12,500,000

ارسال رایگان

جهت سفارش با ما تماس بگیرید.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

تحویل 24 ساعته

اطلاعات فنی رگولاتور 6 پله

مشخصات اختصاصی

• تعداد پله :     6

• اولیه ترانس جریان :  200/5

• نمایش cos90° (نمایش ضریب توان)

• نمایش مقدار موثر جریان خط

• نمایش درصد هارمونیک های فرد

• نمایش ولتاژهای فاز به فاز و ولتاژهای خط

• نمایش فرکانس خط

• نمایش درجه حرارت کابین

• نمایش کد خطا روی نمایشگر 

• داشتن رله فن جهت فعال سازی فن کابین

مشخصات عمومی

• قابلیت تشخیص خازن های نصب شده در بانک خازنی که این عمل را با وارد و خارج کردن هر پله و اندازه گیری جریان هر پله تو آنها زن مورد نظر را تشخیص می‌دهد.


• قابلیت تعریف ضریب قدرت مطلوب. این مقدار در بیشتر رگولاتورها توسط سازنده روی مقدار مورد نیاز تنظیم شده و برای اکثر کاربردها نیز متفاوت می باشد.


• قابلیت تعریف ماکسیموم درصد هارمونیک ها جهت فعال سازی آلارم خارجی

• وضعیت دستی جهت ورود و خروج خازنها

• داشتن رله آلارم جهت فعال سازی آلارم های خارجی

راهنمای نصب و ابعاد

سیم کشی رگولاتور هوشمند 6 پله

سیم کشی رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

تنظیمات رگولاتور بانک خازنی 6 پله

1- با فشار دکمه MAN/AUTO براي چند لحظه از حالت auto(اتوماتيك)به man(دستي) و برعكس رفته و تغيير حالت مي دهد.( در حالت man، لامپ LED مربوط به man روشن مي‌شود ولي در حالت auto خاموش مي باشد)

 

2-بافشار دادن دکمه بالا و پایین در حالت man ميتوان برنامه ريزي دستگاه را تغيير داد.


3-با نگه داشتن دکمه CAP وهمزمان با فشار دادن شستي های بالا و پایین خازن پله اول  يعني كوچكترين پله خازني اتوماتيك كه در مدار طراحي شده نمايان  گشته و برنامه ريزي رگولاتور بر مبناي آن انجام مي پذيرد. 


4-با نگه داشتن دکمه STAGE وهمزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان قدرت  خازن پله هاي بعدي را نسبت به پله اول به صورت (1:1:1:1يا1:2:2:2 يا1:1:2:2: و غيره) انتخاب نمود .(نسبت ها ميتواند از پله يك تا پله چهار متغير باشند ،از پله پنجم مطابق پله چهارم خواهد بود.)


5-با نگه داشتن دکمه RELAY و همزمان فشار دادن دکمه هاي بالا و پایین ميتوان تعداد پله هاي خازن موجود را برنامه ريزي كرد.


6-با نگه داشتن دکمه CT و همزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان مقدار نسبت ترانس جريان را برنامه ريزي نمود.( به عنوان مثال براي ترانس جريان 500/5 بايستي عدد500 را تنظيم نمود .

 

7-با نگه داشتن دکمه PF وهمزمان با فشار دادن بالا یا پایین مي‌توان ضريب قدرت (cosj) دلخواه را برنامه ريزي نمود .(از0.8 ind الي0.8 cap)


ابعاد رگولاتور (میلیمتر)

ابعاد رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
نصب رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  11,500,000

رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 13,500,000

رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 15,000,000

رگولاتور هوشمند بانک خازنی

سیم کشی بانک خازن و رگولاتور هوشمند

توان راکتیو چیست؟

هر بار القایی که بر روی جریان متناوب کار می کند، نیاز به توان ظاهری دارد، اما توان ظاهری، افزودن توان اکتیو و توان راکتیو است. توان اکتیو توانی است که در واقع توسط بار مصرف می شود. توان راکتیو، توانی است که بار مورد نیاز است و به منبع برق باز می گردد. ساده ترین راه برای مشخص کردن

POWER FACTOR نسبت بین توان مفید (واقعی) که واحد آن (KW) است به کل (KVA) توان مصرف شده توسط تجهیزات الکتریکی A.C یا بار القایی است. ضریب توان معیاری است که نشان می دهد چگونه به طور موثر از توان الکتریکی برای انجام کارهای مفید استفاده می شود. ضریب قدرت ایده آل واحد یا یک است. اگر ضریب توان کمتر از یک باشد به این معنی است که برای انجام یا دستیابی به کار واقعی به توان اضافی نیاز است.

رگولاتوربانک خازنی چیست؟

رگولاتور هوشمند بانک خازنی یا کنترل کننده ضریب توان (PFC) واحد کنترل یک سیستم بانک خازن خودکار است. این سوئیچینگ خازن ها را برای رسیدن به هدف تعریف شده توسط کاربر cos ɸ انجام می دهد. با ادغام یک کنترل کننده ضریب توان، امکان بهینه سازی فرآیندها، سرعت بخشیدن به عیب یابی و کاهش هزینه های سیستم های نظارت شده وجود دارد.

رگولاتور بانک خازنی یا کنترل کننده های ضریب توان توان راکتیو یک نیروگاه را کنترل می کنند و سعی می کنند مقدار ضریب توان را که به عنوان نسبت توان اکتیو (W) به توان ظاهری دستگاه (VA) به مقداری که در پایان بر روی مصرف کننده نهایی  تعریف می شود، مطابقت دهند.  این دارای یک رابط کاربری با نمایشگر منو محور در متن ساده برای حداکثر سهولت کار است. نمایش پارامترهای مختلف شبکه، ذخیره مقادیر مختلف و گزینه اجرای آزمایشی تجزیه و تحلیل خطاها و نظارت بر سیستم را آسان می کند. 

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

رگولاتورهای بانک خازن با اندازه گیری PF سیستم الکتریکی و محاسبه مقدار توان راکتیو مورد نیاز کار می کند. سپس بانک های خازن متصل به موازات بار را روشن یا خاموش می کند تا ضریب توان مورد نظر را حفظ کند. تصحیح خودکار PF از طریق یک کنترل کننده ضریب قدرت مکانیکی به دست می آید که PF را در زمان واقعی اندازه گیری می کند و بانک های خازن را بر اساس آن تنظیم می کند.

استفاده از کنترل کننده های ضریب توان خودکار مزایای متعددی را برای سیستم الکتریکی به ارمغان می آورد. اولا، با کاهش میزان توان راکتیو مصرفی سیستم، راندمان الکتریکی را بهبود می بخشد. این باعث صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی و کاهش قبض برق می شود. در مرحله دوم، تنظیم ولتاژ را با تثبیت ولتاژ تغذیه و کاهش احتمال نوسانات ولتاژ بهبود می بخشد. ثالثاً با بهینه سازی PF بار روی تجهیزات الکتریکی را کاهش می دهد. این باعث افزایش طول عمر تجهیزات و کاهش خطر آسیب می شود. در نهایت، کنترل کننده های ضریب توان خودکار، هارمونیک هایی را که ممکن است در سیستم الکتریکی وجود داشته باشد، فیلتر می کنند. هارمونیک ها فرکانس های ناخواسته ای هستند که می توانند باعث اختلال و آسیب به سیستم الکتریکی شوند.

مزایای بانک خازن و رگولاتور هوشمند

بهبود ولتاژ و کاهش تلفات

ضریب توان کمتر باعث جریان بیشتر برای بار معین می شود. با افزایش جریان خط، افت ولتاژ در هادی افزایش می‌یابد که ممکن است منجر به کاهش ولتاژ در تجهیزات شود. با بهبود ضریب توان، افت ولتاژ در هادی کاهش می یابد و ولتاژ در تجهیزات بهبود می یابد.اگرچه بازده مالی ناشی از کاهش تلفات هادی به تنهایی به ندرت برای توجیه نصب خازن ها کافی است، اما گاهی اوقات یک مزیت اضافی جذاب است. به خصوص در کارخانه های مسن تر با فیدرهای طولانی یا در عملیات پمپاژ مزرعه. تلفات هادی سیستم با مجذور جریان متناسب است و از آنجایی که جریان به نسبت مستقیم با بهبود ضریب توان کاهش می یابد، تلفات با مجذور ضریب توان نسبت معکوس دارند.افزایش ظرفیت مدار و سیستم برق

بارهایی که توان راکتیو را می کشند نیز جریان راکتیو را می طلبند. نصب خازن های اصلاح کننده ضریب توان در انتهای مدارهای موجود در نزدیکی بارهای القایی، جریان حمل شده توسط هر مدار را کاهش می دهد. کاهش جریان جریان ناشی از بهبود ضریب توان ممکن است به مدار اجازه دهد تا بارهای جدیدی را حمل کند، در صورت نیاز به ظرفیت اضافی برای ماشین آلات یا تجهیزات اضافی، در هزینه ارتقاء شبکه توزیع صرفه جویی می کند و هزاران دلار در هزینه های غیرضروری ارتقاء شرکت شما صرفه جویی می کند. علاوه بر این، کاهش جریان جریان تلفات مقاومتی در مدار را کاهش می دهد.

کاهش هزینه برق مصرفی

نرخ بهره برق برای تاسیسات صنعتی و تجاری معمولا از حداقل دو جزء تشکیل شده است.

یکی نرخ انرژی یا شارژ کیلووات ساعت است که مربوط به سوختی است که برای تولید و تحویل آن انرژی صرف می شود.

  دومی نرخ تقاضا، کیلووات، یا شارژ تقاضای کیلوولت آمپر است. این معمولاً مربوط به سرمایه گذاری سرمایه ای است که باید برای ساخت تأسیسات تولید، انتقال و توزیع لازم برای انتقال انرژی الکتریکی به مصرف کننده انجام شود.

یک بار الکتریکی با ضریب توان ضعیف، جریان بیشتری نسبت به بار با ضریب توان بهبود یافته برای همان مقدار توان مفید انتقال یافته می کشد و می تواند فشار غیر ضروری را بر شبکه توزیع برق وارد کند. با بهبود ضریب توان خود، می توانید قبوض برق خود را از طریق کاهش تقاضای ماهانه و هزینه های ظرفیت کاهش دهید. به طور معمول دوره های بازپرداخت برای اصلاح ضریب توان بین 1-3 سال است. با توجه به طول عمر تجهیزات تصحیح ضریب توان و صرفه جویی بالقوه، می تواند سرمایه گذاری بسیار ارزشمندی باشد.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

15 سال تجربه در ساخت انواع بانک خازن و رگولاتور