رگولاتور بانک خازنی 4 پله مدل RPF4

پارس الکترونیک غرب  (پارس مت)

 12 ماه ضمانت عملکرد

رگولاتور 4 پله پارس الکترونیک مدل RPF4

قیمت:    (تومان) 11,500,000

ارسال رایگان

جهت سفارش با ما تماس بگیرید.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

تحویل 24 ساعته

اطلاعات فنی رگولاتور هوشمند 4 پله

مشخصات اختصاصی

• تعداد پله :     4

• اولیه ترانس جریان :  200/5

• نمایش cos90° (نمایش ضریب توان)

• نمایش مقدار موثر جریان خط

• نمایش درصد هارمونیک های فرد

• نمایش ولتاژهای فاز به فاز و ولتاژهای خط

• نمایش فرکانس خط

• نمایش درجه حرارت کابین

• نمایش کد خطا روی نمایشگر 

• داشتن رله فن جهت فعال سازی فن کابین

مشخصات عمومی

• قابلیت تشخیص خازن های نصب شده در بانک خازنی که این عمل را با وارد و خارج کردن هر پله و اندازه گیری جریان هر پله تو آنها زن مورد نظر را تشخیص می‌دهد.


• قابلیت تعریف ضریب قدرت مطلوب. این مقدار در بیشتر رگولاتورها توسط سازنده روی مقدار مورد نیاز تنظیم شده و برای اکثر کاربردها نیز متفاوت می باشد.


• قابلیت تعریف ماکسیموم درصد هارمونیک ها جهت فعال سازی آلارم خارجی

• وضعیت دستی جهت ورود و خروج خازنها

• داشتن رله آلارم جهت فعال سازی آلارم های خارجی

راهنمای نصب و سیم کشی

سیم کشی رگولاتور هوشمند 4 پله

رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

تنظیمات رگولاتور بانک خازنی 4 پله

1- با فشار دکمه MAN/AUTO براي چند لحظه از حالت auto(اتوماتيك)به man(دستي) و برعكس رفته و تغيير حالت مي دهد.( در حالت man، لامپ LED مربوط به man روشن مي‌شود ولي در حالت auto خاموش مي باشد)

 

2-بافشار دادن دکمه بالا و پایین در حالت man ميتوان برنامه ريزي دستگاه را تغيير داد.


3-با نگه داشتن دکمه CAP وهمزمان با فشار دادن شستي های بالا و پایین خازن پله اول  يعني كوچكترين پله خازني اتوماتيك كه در مدار طراحي شده نمايان  گشته و برنامه ريزي رگولاتور بر مبناي آن انجام مي پذيرد. 


4-با نگه داشتن دکمه STAGE وهمزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان قدرت  خازن پله هاي بعدي را نسبت به پله اول به صورت (1:1:1:1يا1:2:2:2 يا1:1:2:2: و غيره) انتخاب نمود .(نسبت ها ميتواند از پله يك تا پله چهار متغير باشند ،از پله پنجم مطابق پله چهارم خواهد بود.)


5-با نگه داشتن دکمه RELAY و همزمان فشار دادن دکمه هاي بالا و پایین ميتوان تعداد پله هاي خازن موجود را برنامه ريزي كرد.


6-با نگه داشتن دکمه CT و همزمان با فشار دادن دکمه هاي بالا یا پایین ميتوان مقدار نسبت ترانس جريان را برنامه ريزي نمود.( به عنوان مثال براي ترانس جريان 500/5 بايستي عدد500 را تنظيم نمود .

 

7-با نگه داشتن دکمه PF وهمزمان با فشار دادن بالا یا پایین مي‌توان ضريب قدرت (cosj) دلخواه را برنامه ريزي نمود .(از0.8 ind الي0.8 cap)


ابعاد رگولاتور هوشمند (میلیمتر)

ابعاد رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
نصب رگولاتور بانک خازنی 4 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)
رگولاتور بانک خازنی 6 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان)  12,500,000

رگولاتور بانک خازنی 8 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 13,500,000

رگولاتور بانک خازنی 12 پله پارس مت ( پارس الکترونیک)

(تومان) 15,000,000

رگولاتور هوشمند بانک خازنی

سیم کشی بانک خازن و رگولاتور هوشمند

توان راکتیو چیست؟

توان راکتیو توسط بسیاری از بارها برای تامین جریان مغناطیسی برای موتورها، ترانسفورماتورهای قدرت، ماشین‌های جوشکاری، کوره‌های قوس الکتریکی، سلف‌ها و بالاست‌های روشنایی مورد نیاز است. قدرت مفیدی نیست و باید کنترل شود. واضح است که شرکت برق باید هم توان اکتیو و هم توان راکتیو را تولید، انتقال و توزیع کند. اما، اگر توان راکتیو بتواند از منبع دیگری تامین شود، شرکت برق می‌تواند انرژی پاک‌تری تولید کند.

در آن نقطه، برای کنترل توان راکتیو به صورت خودکار، به بانک های خازن و یک رگولاتور هوشمند. در دنیای پیچیده انرژی امروزی، بارهای راکتیو در شبکه همچنان در حال افزایش است. افزایش توان ترانسفورماتورها، خطوط انتقال و ژنراتورها باعث افزایش توان راکتیو شد. کنترل بارهای راکتیو به یک ضرورت تبدیل شده است و رگولاتور بانک خازنی نقش مهمی در سیستم های تصحیح توان راکتیو ایفا کرده است.

رگولاتوربانک خازنی چیست؟

رگولاتور هوشمند بانک خازنی یا کنترل کننده ضریب توان (PFC) واحد کنترل یک سیستم بانک خازن خودکار است. این سوئیچینگ خازن ها را برای رسیدن به هدف تعریف شده توسط کاربر cos ɸ انجام می دهد. با ادغام یک کنترل کننده ضریب توان، امکان بهینه سازی فرآیندها، سرعت بخشیدن به عیب یابی و کاهش هزینه های سیستم های نظارت شده وجود دارد.

ممکن است بتوانید ضریب توان فعلی خود را که در قبض برق شما نشان داده شده است پیدا کنید. ضریب توان کم به این معنی است که شما به طور کامل از برقی که برای آن هزینه می کنید استفاده نمی کنید، جریمه های قابل توجهی در قبض برق شما ایجاد می کند، سیستم توزیع برق شما را بیش از حد بارگذاری می کند و ردپای کربن خود را افزایش می دهد.

ضریب توان را می توان با نصب خازن های اصلاح کننده ضریب توان بهبود (اصلاح) کرد. ضریب توان بالای 90٪ یا بیشتر منجر به مصرف برق کارآمدتر و قبض آب و برق کمتر می شود.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

تعداد پله های موجود در ساختار رگولاتور، نشان دهنده تعداد خازن ها جهت اصلاح ضریب توان می باشد که رگولاتورهای پارس الکترونیک  از ۴ الی ۱۲ پله تولید می‌شوند.رگولاتور هوشمند ازیک میکروپروسسور و چند رله شکل گرفته که با اندازه گیری ولتاژ و جریان مدار و ضریب توان بار به صورت هوشمند و به مقدار مورد نیاز خازن به مدار وارد یا خارج می نماید . رگولاتور بانک خازنی اندازه و شکل موج ولتاژ و جریان و اختلاف زمانی آنها را اندازه گرفته و پس از انجام محاسبات لازم، ظرفیت خازنی مورد نیاز را بدست می آورد و ترتیب به مدار آمدن و یا از مدار خارج شدن خازن‌ها در یک بانک خازنی را تعیین می کند و سپس متناسب با بار راکتیو مورد نیاز، فرمان قطع و وصل را به کنتاکتور‌ها صادر می‌کند (در واقع عمل سوئیچ کردن خازن ها توسط کنتاکتورهایی که به وسیله رگولاتور کنترل می شوند، انجام می گیرد). 


رگولاتور هوشمند وظیفه حفاظت از بانک خازنی را نیز به عهده دارد. به این صورت که رگولاتور حفاظت‌های مختلف نظیر قطع جریان و ولتاژ صفر، آلارم و قطع اضافه جریان‌ هارمونیکی و …. را انجام می دهد.

مزایای بانک خازن و رگولاتور هوشمند

بهبود ولتاژ و کاهش تلفات

ولتاژ پایین ناشی از کشش بیش از حد موتورها باعث کندی و گرم شدن بیش از حد موتورها می شود. با کاهش ضریب توان، جریان کل خط افزایش می یابد و باعث افت ولتاژ بیشتر می شود.

با افزودن خازن به سیستم خود و بهبود ضریب توان، ولتاژ را بهبود می‌بخشید و در نتیجه عملکرد موتور کارآمدتر و عمر موتور طولانی‌تر خواهید داشت.تلفات ناشی از ضریب توان ضعیف ناشی از جریان راکتیو در سیستم است. اینها بارهای مربوط به وات هستند که می توانند از طریق نصب بانک خازن و رگولاتور هوشمند حذف شوند.افزایش ظرفیت مدار و سیستم برق

تصحیح ضریب توان ظرفیت ترانسفورماتور تغذیه شما را آزاد می کند. افزودن خازن های تصحیح ضریب توان به شما این امکان را می دهد که بدون تغییر kVA، بار اضافی را به سیستم خود اضافه کنید. ضریب توان اندازه‌گیری است که نشان می‌دهد چگونه سیستم الکتریکی شما به طور موثر جریان الکتریکی (تامین شده توسط برق شما) را به توان مفید خروجی تبدیل می‌کند. با افزایش ضریب توان توسط رگولاتور بانک خازنی پارس مت بار واقعی مصرفی به ازای بار نامی یکسان کمتر بوده و لذا می توانید بار بیشتری را از مدار برقی موجود بکشید.


کاهش هزینه برق مصرفی

تصحیح ضریب قدرت جریمه های ضریب توان را در قبض برق شما حذف می کند.


تعرفه برق برای مشترکین صنعتی و تجاری دارای نرخ انرژی و تقاضا است. برخی از این تعرفه‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که اگر ضریب توان شما حداقل آستانه (اغلب 90٪) را برآورده نکند، هزینه برق را افزایش می‌دهد. صرف نظر از اینکه برق شهری شما چگونه صورتحساب برق را به شما می دهد، اصلاح ضریب توان می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند.


علاوه بر این، ضریب توان بالا به این معنی است که سیستم قدرت شما به طور قابل توجهی بیشتر از آنچه که واقعاً استفاده می کند، نیازی به انرژی ندارد.

رگولاتور بانک خازنی پارس مت ( پارس الکترونیک)

15 سال تجربه در ساخت انواع بانک خازن و رگولاتور